Wnętrza

Tworzenie pięknych ścian w nowym mieszkaniu

Tworzenie pięknych ścian w nowym mieszkaniu

Kiedy już staniemy się właścicielami nowego mieszkania i w spokoju będziemy mogli zatroszczyć się o jego wygląd, warto dobrze przemyśleć decyzję związaną z planowaniem przestrzeni an ścianach. Dobór farby wydaje się nie być trudny, jednak warto rozważyć oryginalne pomysły, które z pewnością okażą się ciekawe i warte przemyślenia. W przypadku kuchni ciekawe będzie wykorzystanie farby magnetycznej, na której nie tylko można malować, ale i podwieszać niewielkie magnesy. Konieczne jest zastosowanie specjalistycznej farby – znaleźć można ją w licznych sklepach budowlanych lub też zamówić na portalach aukcyjnych. Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie białego tynku i farby, i nałożenie na to odpowiednich, ciekawych naklejek czy też olbrzymich fototapet. Takei rozwiązanie jest doskonałe w salonie czy też pokoju dziennym, salonie, sypialni. Na polskim rynku jest wiele firm, które oferują tego typu rozwiązania w różnorodnych wzorach czy też rozmiarach. Może wybierać od niewielkich naklejek imitujących zegar, aż po duże, zajmujące swoimi elementami praktycznie całe ściany.  Kolejnym ciekawym patentem, szczególnie chętnie wykorzystywanym przez młodych rodziców, jest tworzenie pięknych galerii na całych ścianach w mieszkaniu. Aby tego dokonać konieczne jest stworzenie odpowiednich przestrzeni lub też zaprojektowanie specjalistycznych sznurków podwieszonych na niewidocznych haczykach. Tego typu produkty zakupić można za niewielkie kwoty w sklepach budowlanych lub też z artykułami dekoracyjnymi. Z całą pewnością warto się do takiego sklepu wybrać. Dodatkowe elementy na ścianie sprawią, że nasze mieszkanie będzie wyglądać po prostu pięknie. A przecież jest to miejsce, w którym spędzać będziemy naprawdę dużo czasu w ciągu całego naszego życia. Dobrze byłoby więc gdyby mieszkało się nam w nim naprawdę przyjemnie. Wtedy nie będziemy żałować decyzji o kupnie mieszkania, która to jest decyzją najczęściej na całe nasze życie. Nikt przecież nie chciałby mieszkać w miejscu, które mu się nie podoba.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Jak urozmaicić architekturę swojego mieszkania?

Jak urozmaicić architekturę swojego mieszkania?

Wiele młodych ludzi pragnie samodzielnie tworzyć mieszkania swoich marzeń. O ile jednak nie wolno burzyć im ścian działowych, o tyle tworzenie prostych aranżacji z wykorzystaniem różnorodnych, modnych przedmiotów nie jest już żadnym problemem. Młodzi ludzie, inspirując się zdjęciami z popularnych kanałów społecznościowych, jak również trendami w architekturze urozmaicają swoje mieszkania o liczne produkty. Co znajdziemy wśród nich? Z pewnością hitem ostatnich lat są meble z nieheblowanych palet. Tego rodzaju materiał jest odporny na uszkodzenia, jednocześnie również pięknie wygląda niestarannie pokryty farbą. Tego rodzaju meble prezentują się idealnie w pomieszczeniach o chłodnym designie, minimalistycznym podejściu właścicieli. Z palet stworzyć można praktycznie każdy rodzaj mebli. Palety doskonale sprawdzają się jako łóżka, stoliki czy też zestawy takie jak sofy – tutaj jednak będzie niezbędne odpowiednie przygotowanie ich pokrowców, aby siedziało się na nich wygodnie i elegancko. Kolejny ciekawy patent to oczywiście tworzenie nowatorskich wzorów na ścianach. Wiele firm oferuje ciekawe naklejki, jednak to nie jedyny sposóļ na ozdabianie ścian. Maniacy książek z pewnością zadowolą się wspaniałymi półkami o nieregularnych liniach, tworzących kształt wspaniałego drzewa. Półki będą umieszczane na kolejnych wystających „gałęziach”. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem może być oczywiście stworzenie pięknych galerii zdjęciowych w sposób oryginalny. Zdjęcia można umieszczać w ramkach, na sznurkach, tworzyć z nich mozaiki i wiele więcej. Takie zdjęcia na ścianie to nie tylko sposób na urozmaicenie mieszkania, ale również na to, aby zawisły na ścianie nasze wspomnienia czy najpiękniejsze chwile naszego życia. W ramki można poprawić zdjęcie z wakacji czy ślubu. Koniecznie musi na ścianie zawisnąć również zdjęcie naszego dziecka. Nie tylko ono poczuje się docenione i kochane, ale i my będziemy mogli spoglądać na nie zawsze wtedy, kiedy nie będziemy mieli go przy sobie. Warto więć sięgać po zdjęcia, jeśli chcemy urozmaicić swoje mieszkanie.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Zdobione ściany i sufity – czy to ma sens?

Zdobione ściany i sufity – czy to ma sens?

Osoby, które kochają styl vintage i są w trakcie urządzania mieszkania bardzo często podejmują pochopne decyzje i decydują się na aranżację wnętrz w tym stylu. Oczywiście w granicach rozsądku jest to bardzo fajne rozwiązanie, ale jeśli fascynacja stylem vintage to coś chwilowego, to lepiej jest zaaranżować w ten sposób tylko kilka pomieszczeń. Styl vintage kojarzymy przede wszystkim z różnego rodzaju zdobieniami, raczej wyważonymi kolorami i starymi meblami. Styl vintage to również zdobione sufity i ściany. Pojawia się, więc pytanie, czy w rzeczywistości aranżacja wnętrza w stylu vintage od początku do kończ, czyli wraz ze zdobieniami na suficie, to dobry pomysł. O ile są to namalowane zdobienie to problem nie wydaje się istnieć, bo w każdym momencie można je zamalować. Z drugiej strony, jeśli styl ten ma zostać z nami na długie lata trzeba pamiętać, że każdorazowo trzeba będzie odnawiać te zdobienia. Natomiast wszelkie zdobienia zamkowe, lepiej jest zostawić dla zamków i kościołów.  Styl vintage to nie jedyny styl, w którym pojawiają się zdobienia ścian, czy sufitów. Chociaż grafii, malowidło na ścianie, czy ciekawie ozdobiony sufit wydaje się nam bardzo atrakcyjny, nie możemy zapominać, że tego typu ozdoba jest mało praktyczna. Przede wszystkim chodzi tutaj o wcześniej wspomniane odnawianie malowideł. Jeśli w naszym domu na ścianie umieścimy graffiti, to prędzej, czy później ściana będzie wymagała malowania. Często jest też tak, że pewne rzeczy zaczynają być nudne i chcemy coś zmienić. Jeśli więc chcemy w jakikolwiek sposób ozdobić naszą ścianę, lepiej jest zainwestować w fototapetę. Najlepiej zmywalną, z której zetrzemy wszelkie zabrudzenia. Dzięki temu uzyskamy świetny efekt, a malowanie będzie zbędne. Kwestia sufitów to inna sprawa. Tutaj na szczęście coraz rzadziej stosujemy jakiekolwiek ozdoby, gdyż są one niemodne, a także mało praktyczne. Jeśli już zależy nam na ozdobie, to pamiętajmy, aby wybierać takie style, które są ponadczasowe, bo za kilka lat moda ulegnie zmianie, a remont, co 3 lata to zbędny wydatek.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Ogród na dachu

Ogród na dachu

Chociaż pomysł ten może wydawać się nieco szalony, wcale nie oznacza to, że nie można go zrealizować. Wbrew pozorom ogród na dachu nie jest taki trudny, zwłaszcza, jeśli mieszkamy w typowym kwadraciku, gdzie dach nie został jeszcze wymieniony. Jak tego dokonać? Zamiast zmiany dachu na nowy, blaszany z oknami połaciowymi, możemy całkowicie zdjąć dach, na podłogę poddasza położyć odpowiednią termoizolację, blachę, czy drewno. Tutaj najlepiej jest poradzić się fachowcy w tej dziedzinie. Chodzi, bowiem o to, aby dom od góry też był ocieplony i nie uciekało z niego ciepło. Oczywiście taka inwestycja jest dosyć kosztowna, ale jeśli dobrze to przemyślimy i ułożymy plan, to możemy stworzyć sobie azyl na dachu. Przy takich inwestycjach warto sugerować się wyglądem z zewnątrz. Chociaż na górze wyszko będzie pięknie wyglądało, to z perspektywy osoby stojącej przed domem wygląd może być zabawny. Nie musimy, więc robić ogródka na całej powierzchni. Możemy np. zrobić normalny dach z przedniej strony i po bokach,  a z tyłu stworzymy romantyczny ogródek. Ważne jest oczywiście ogrodzenie takiej przestrzeni, aby nie doszło do żadnego, niebezpiecznego wypadku, który może skończyć się w naprawdę tragiczny sposób. Kolejną kwestią jest oczywiście dobór roślin. Pamiętajmy, ze na dachu narażone są na większe działanie dachu i promieni słonecznych, muszą to być naprawdę wytrzymałe kwiaty. W czasie zimy taki ogród raczej nie będzie nam potrzebny, dlatego musimy znaleźć miejsce na przechowywanie mebli, które tam umieścimy. Tutaj powracamy do kwestii częściowego ogródka. Jeśli będziemy mieć część zadaszoną, to tam możemy trzymać wszelkie meble oraz inne rzeczy. Warto też pamiętać, że każda, nawet najmniejsza ingerencja w wygląd naszego domu jest rejestrowana, czyli musimy mieć zgodę na budowę. Nic nie możemy robić bez wydanej decyzji. Warto też poprosić architektka o wykonanie planu, żeby pewne urzędy były świadome zmian, jakie zajdą w wyglądzie naszego domu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych problemów.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Funkcjonalne mieszkanie 30 metrowe – czy to możliwe?

Funkcjonalne mieszkanie 30 metrowe – czy to możliwe?

Funkcjonalne mieszkanie, to takie, gdzie każdy z domowników ma swój kąt i po prostu nie brakuje miejsca na wyposażenie. W związku z tym wydaje się nam, że funkcjonalne mieszkanie to tylko takie, gdzie na jedną osobę przypada około 25 metrów kwadratowych. Jak więc mieszkać w 30 metrowym mieszkaniu, albo jak przekształcić 30 metrowe mieszkanie w funkcjonalne pomieszczenie mieszkalne. Oczywiście ważny jest plan. W zasadzie 30 metrów to nie tak mało i może w nim zamieszkać nawet 4 osobowa rodzina, ale dla wielu to klitka. Jak więc przygotować plan przystosowania takiego mieszkania. Zacznijmy od analizy tego, czy mieszkanie nie ma zbyt wielu ścian, które jakby nie było zabierają sporo miejsca. Chociaż nie każdy jest zwolennikiem otwartej kuchni, jeśli mamy małe dziecko i marzymy o własnej sypialni otwarta kuchnia to najlepsze rozwiązanie. Jedno pomieszanie będzie stanowiło kuchnie, a zarazem jadalnię i salon. Wszystko musi być dobre skomponowane, aby nie wyglądało komicznie. Zamiast ściany postawmy wyspę z szafkami. Dzięki temu wyraźnie odchodzimy kuchnię od salonu. Ten pozostanie w pewien sposób osobnym pomieszaniem. Przygotowując kuchnię musimy pamiętać, żeby szafek było jak najwięcej, bo dzięki temu nasze życie będzie dużo łatwiejsze. Kolejną kwestią jest sam salon. Duża kanapa i niewielki rozkładany stolik, w razie imprezy to najlepsze rozwiązanie. Jeśli brakuje nam miejsca, a chcemy mieć miejsce na codzienne posiłki, to najlepszym wyborem będzie zakup rozkładanego stolika zawieszonego na ścianie. Możemy też przy wyspie postawić wysokie krzesła i dzięki temu będziemy mieć miejsce na wspólne posiłki. Pokoje to kwestia dużo bardziej skomplikowana. Jeśli mamy dziecko chcemy urządzić dla niego osobny pokój, to może być trudno, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Wszelkie szafy najlepiej jest przenieść do przedpokoju. Tam w przygotowanej szafie wnękowej zmieścimy wszystko. Dzięki temu sypialnia może mieć zaledwie 2 metry na 2 metry, tak, aby zmieściło się tylko łóżko. Dzięki temu zyskujemy miejsce na sypialnię dziecięcą.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Jak przearanżować mieszkanie?

Jak przearanżować mieszkanie?

Bardzo często spotykamy się z narzekaniami, że mieszkanie jest za małe, nie funkcjonalne, że korytarz jest zbyt duży lub zbyt mały, że kuchnia nie spełnia swojej funkcji, a łazienka jest taka, że trudno się obrócić. Często jednak można coś z tym zrobić i zamienić niefunkcjonalne mieszkanie w przyjemną do mieszkania przestrzeń. Oczywiście wiąże się to ze sporym wydatkiem, bo nie można wykluczyć, że niektóre ściany trzeba będzie wyburzyć, ale jeśli posiadamy fundusze, to może zamiast kupna nowego mieszkania, które też za jakiś czas będzie niefunkcjonalne, lepiej jest przeprowadzić generalny remont. Nawet, jeśli posiadamy 3 pokojowe mieszkanie, a nasza rodzina liczy np. 7 osób, to możemy tak jest zaprojektować, ze każdy będzie miał dla siebie zaciszne miejsce. Jeśli mamy duży hol, to nie ma sensu go zmniejszać. Lepiej będzie, jeśli wstawimy tam dużą, funkcjonalną szafę z przesuwanymi drzwiami. Szybko zyskamy ogromną przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy. Wtedy w innych pokojach zyskamy miejsce, bo szafa będzie zbędna. Kuchnia to ważne miejsce dla każdej rodziny, warto, więc przywiązać do niej dużo uwagi. Przede wszystkim ważne są meble. Te ze sklepu może i są nowoczesne, ale nie zawsze super praktyczne. Możemy, więc zamówić meble u stolarza, którzy tak zaprojektuje szafki, że pomieszczą wszystkie nasze sprzęty, zapasy i jeszcze więcej. Nagle okaże się, że znalazło się miejsce na zmywarkę, kuchenkę i nawet pralkę, jeśli jest to niezbędne. Zamiast stołu z krzesłami ustawmy narożnik. Zajmie on mniej miejsca, a posiłek można będzie zjeść wspólnie. Salon wcale nie musi być wielki. Wystarczy, że z jednego pokoju zrobimy dwa mniejsze. W jednym postawimy duże łoże i komodę, a w innym wielką kanapę i stolik. Telewizor zawsze można powiesić na ścianie. Największym problemem zawsze jest aranżacja łazienki. Jeśli mamy mało miejsca, to najlepszym wyjściem będzie prysznic, ale jeśli jesteśmy amatorami kąpieli, to najlepiej jest zakupić wannę, która nie zajmie dużo miejsca, a pralkę zawsze można przenieść do kuchni.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .