Kolczyki

Kolczyki to jeden z bardziej popularnych wyrobów biżuteryjnych, chociaż nie każda kobieta jest ich zwolenniczką. Wśród tych przedmiotów znaleźć można niewielkie, mało rzucające się w oczy wkrętki, a także całkiem okazałe, długie i wiszące kolczyki. Ten pierwszy rodzaj doskonale nadaje się w zasadzie na wszystkie okazje. Wkrętki można nosić na co dzień do pracy, na oficjalne spotkania, ale też na przyjęcia, czy całkiem duże bale. Doskonale uzupełniają one proste i stonowane stylizacje, ale także te całkiem strojne bogato zdobione różnorodnymi detalami. Inaczej jest z dużymi lub długimi kolczykami. Z racji tego, że same w sobie są bardzo strojne, nie wyglądają dobrze z takimi samymi kreacjami. Zdecydowanie lepiej prezentują się ze stonowanymi i spokojnymi stylizacjami.
Trzeba pamiętać o tym, że nadmiar dodatków może sprawić, że ubranie nie będzie dobrze wyglądać. Stylizacje, w których za dużo się dzieje nie są zwykle dobrze oceniane. W modzie, tak samo jak i w każdej innej dziedzinie, lepiej pozostawić odrobinę niedosytu, niż przesadzić z biżuterią i dodatkami. W tradycyjnych sklepach jubilerskich znaleźć można zwykle kolczyki złote i srebrne z naturalnymi kamieniami szlachetnymi wysokiej klasy. Z kolei popularne sklepy sieciowe odzieżowe oferują zwykle tanią sztuczną biżuterię, wśród której znaleźć można wiele różnego rodzaju kolczyków. Jeśli komuś zależy na kolczykach wysokiej klasy, a jednocześnie unikalnych i niepowtarzalnych powinien ich poszukać w galeriach z rękodziełem.
W internecie znaleźć można wiele takich miejsc, oferujących nie tylko biżuterię, ale też przedmioty codziennego użytku. Wszystko jest tam robione ręcznie, w pojedynczych egzemplarzach i krótkich seriach, dzięki czemu wyroby te są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Źródło: